5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE
Trwa kolejna wyprawa polarna UŚ
Pięcioosobowy zespół naukowy z Centrum Studiów Polarnych (CSP) i Instytutu Nauk o Ziemi UŚ , pomimo utrudnień organizacyjnych wywołanych pandemią, dotarł do rejonu fiordu Hornsund (Spitsbergen).
Uniwersytet Śląski na Spotify i Soundcloud
W trudnym czasie pandemii Uniwersytet Śląski wychodzi z nowymi propozycjami promowania nauki. Uczelnia uruchomiła kanały na platformach Spotify i Soundcloud.
Zobacz film
#NaukoweWyzwanieŚFN – opowiedz swoją wizję przyszłości Śląska w 2030 roku!
Zastanawiałeś się kiedyś, jak będzie wyglądał Śląsk za 10 lat? Teraz możesz podzielić się swoim pomysłem!
Już wkrótce wybuchnie „Supernova” – startuje newsletter ŚFN
„Supernova – subskrypcja naukowa ŚFN” to nazwa newslettera Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, dzięki któremu nauka będzie bliżej Was praktycznie każdego dnia.
Zobacz film
Pierwszy akademicki serial science-fiction!
Zapraszamy do oberzenia dwóch pierwszych premierowych odcinków serialu sci-fi Uniwersytetu Śląskiego!
Zobacz film
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE udowadnia, że nauka jest bliżej!
Korzystając ze wsparcia prelegentów oraz ambasadorów Śląski Festiwal Nauki KATOWICE rozpoczyna cykl spotkań w formie webinarów.
Moodle – tutorial
Sprawdźcie również instrukcje do „Moodle”!
Microsoft Teams – tutorial
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez nas instukcji o tym jak korzystać z MS Teams!
Zobacz film
Komunikat Rektora Uniwersytetu Śląskiego ws. zagrożenia koronawirusem - nagranie z 13.03.2020 r.
Prezentujemy komunikat prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, rektora Uniwersytetu Śląskiego, ws. epidemii koronawirusa, w którym zawarte zostały najważniejsze informacje związane w funkcjonowaniem uczelni w okresie do 25 marca. Polecamy ten materiał szczególnej uwadze wszystkich Państwa.
I Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki – film promocyjny
Zobaczcie przygotowany przez Nas film promocyjny z okazji I Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki, które miało miejsce podczas tegoroznej edycji ŚFN Katowice!
Zobacz film
Naukowcy z Instytutu Chemii UŚ produkują środek dezynfekujący na potrzeby uczelni
W związku z zagrożeniem koronawirusem, specjaliści z Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowują płyn do dezynfekcji rąk. Jak przekonują naukowcy, wirusobójczy roztwór w warunkach domowych może przygotować każdy z nas!
4. ŚFN KATOWICE — podsumowanie
Zobaczcie podsumowanie 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE!