Dni adaptacyjne dla pierwszorocznych
Witamy na UŚ!
Jak co roku studenci pierwszego roku mogą liczyć na pomoc naszych pracowników! Podczas dni adaptacyjnych mogli dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze dotyczącego studiów.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego
50 lat za nami!
Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji.
08.10.2017
Zobacz film
Uniwersytet Śląski - Mamy 50 lat!
50 rok akademicki na start!
Zainaugurowaliśmy 50. rok akademicki na naszym Uniwersytecie! Zobaczcie nasz materiał, którzy przygotowaliśmy na inaugurację!
Wyróżnienia JM Rektora
Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane
7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.
25.07.2017
Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim
"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"
Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach!
19.07.2017
Zobacz film
Egzaminacyjny stres - jak sobie z nim radzić?
Poprawki...dopiero po wakacjach ;)
Większość studentów sesję ma już za sobą. Jednak są też tacy, którzy egzaminy będą zdawać także we wrześniu. To podwójny stres, z którym trzeba się uporać. Jak to zrobić? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, w którym dowiecie się jak pokonać stres towarzyszący egzaminom.
07.07.2017
Informacje UŚ TV - wydanie pierwsze, czerwiec 2017
Ostatnie Informacje UŚ TV przed wakacyjną przerwą
Wszystko co najważniejsze na UŚ w Informacjach!
26.06.2017
Zobacz film
XXI uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu - Wykład pt. „Molekuły w ultrazimnym świecie” prof. dr hab. Moniki Musiał z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego
UŚ świętuje swoje urodziny!
Molekuły w ultrazimnym świecie”
14.06.2017
Zobacz film
XXI uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu
UŚ świętuje swoje urodziny!
Uniwersytet Śląski świętuje swoje 50-lecie. Jak co roku w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbył się koncert urodzinowy. Zapraszamy do obejrzenia części artystycznej koncertu.
14.06.2017
Centermed - Miasto Zdrowia Katowice
Zdrowie jest najważniejsze! O tym przekonywał Centermed na kolejnym spotkaniu z cyklu "Miasto Zdrowia Katowice". 7 czerwca mieszkańcy miasta mieli okazję do darmowych badań, którym towarzyszyły konkursy z nagrodami. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału z tego wydarzenia!
13.06.2017
Inauguracja działalności Strefy Sztuki
Dzieła z cieszyńskich Wydziałów w Rektoracie!
W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego można już oglądać dzieła cieszyńskich grafików, którzy na co dzień tworzą na Wydziale Artystycznym. Wystawa mieści się w dziale promocji gdzie będzie ją można zobaczyć do 30 września.
08.06.2017
Dream Walker na UŚ!
Skoki z Żylety
Dream Walker to grupa zapaleńców, którzy skaczą z najróżniejszych miejsc na świecie. Tym razem na miejsce swoich wyczynów wybrali Sosnowiec!
05.06.2017
FIT Koncert w Cieszynie
W zdrowym ciele, zdrowy duch!
W zdrowym ciele zdrowy duch. Ta idea przyświecała imprezie fit koncert zorganizowanej na cieszyńskim kampusie. Fit koncert to nie tylko zachęcenie do zdrowego trybu życia, ale także pokazanie, że Instytut Muzyki i Instytut Sztuki w Cieszynie świetnie ze sobą współpracują.
01.06.2017