Opublikowano dnia 13.06.2011, 10:33

Uroczysty koncert z okazji urodzin UŚ

43. urodziny naszej uczelni uświetnił koncert w Akademii Muzycznej

11 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbył się XV uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu. W programie koncertu pt. „Opera jest kobietą” znalazły się arie, chóry i uwertury z oper: „Carmen” (G. Bizet), „Eugeniusz Oniegin” (P. Czajkowski), „Faust” i „Romeo i Julia” (Ch. Gounod), „Opowieści Hoffmanna” (J. Offenbach), „Tosca”, „Cyganeria” i „Madama Butterfly” (G. Puccini), „Samson i Dalila” (C. Saint-Saëns) oraz „Nabucco” i „Traviata” (G. Verdi). Podczas uroczystości prof. zw. dr hab. Wiktor Zipper wygłosił wykład pt. „Maria Skłodowska-Curie – kobieta niezwykła”. W programie wydarzenia znalazło się również uroczyste wręczenie Medali Uniwersytetu Śląskiego. Odznaczenia odebrali: prof. Manfred Neumann oraz prof. Gunnar Borstel z Uniwersytetu w Osnabrück.