Opublikowano dnia 06.10.2016, 12:22

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Największe wydarzenie naukowe na Śląsku od 13 do 15 października

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie. Dzięki współpracy pracowników i studentów śląskich uczelni z Miastem Katowice, od 13 do 15 października szykuje się nam prawdziwa naukowa uczta!

W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć jak zachowują się minerały pod wpływem laserów, nauczyć się programować roboty, przeprowadzić różne doświadczenia chemiczne, zmierzyć się z islandzkimi wojownikami, poznać zasady stojące za generowaniem fraktali i wiele, wiele innych!

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to doskonała rozrywka dla każdego – niezależnie od grupy wiekowej! Charakter popularnonaukowy i spektakularność stoisk na pewno zachwyci najmłodszych, a możliwość zasięgnięcia rzetelnych informacji od pracowników naukowych i ambitnych studentów usatysfakcjonuje nawet najdociekliwszych z dorosłych.

Szczególnie gorąco zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowego Centrum Kongresowego 14 i 15 października gdzie czeka na was ponad 400 atrakcji, 120 wykładów, 80 warsztatów, ponad 150 stanowisk z eksperymentami, w sumie 8134 metry kwadratowe do odkrycia, 13 stref tematycznych, 6 obszarów wiedzy, eksperymenty z ciśnieniem, elektrycznością, występu muzyczne, goście specjalni i wiele, wiele innych!

Więcej informacji na: www.slaskifestiwalnauki.pl

Zobacz spot promujący ŚFN:

Wersja YouTube: