Opublikowano dnia 19.02.2016, 12:25

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem uruchamia nowy projekt o oszczędzaniu i inwestowaniu!

Jednym z filarów ogłoszonego w tym tygodniu Planu na rzecz zrównoważonego rozwoju, zwanego również planem Morawieckiego, jest budowanie oszczędności.

Zgodnie z badaniami zrealizowanym przez TNS Polska w 2015 roku tylko 20 proc. społeczeństwa potrafi w taki sposób zarządzać swoimi finansami, żeby regularnie co miesiąc odkładać.

Problem ten nie wynika z braku środków, a braku wiedzy i umiejętności. Misją Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem zainicjowanego przez Związek Banków Polskich jest podnoszenie poziomu wiedzy m.in. z zakresu oszczędzania i inwestowania wśród studentów.

Wagę i znaczenie oszczędzania oraz rolę Programu NZB w tym obszarze podkreśla dr Urszula Wiśniewska, dyrektor Programu.

Już 1 marca w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim nastąpi uroczysta inauguracja modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”.