Opublikowano dnia 21.10.2015, 13:58

Otwarcie wystawy "Autostrada dźwięku"

Czy chcesz zobaczyć... dźwięk?

We wtorek 20 października 2015 r. o godz. 9.30 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się otwarcie wystawy interaktywnej „Autostrada Dźwięku” w ramach projektu edukacyjnego „Instytut Odkrywania Tajemnic”. W inauguracji udział wezmą: prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna oraz dyrektor Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego prof. zw. dr hab. Andrzej Ślebarski.

Dla odwiedzających wystawę poświęconą dźwiękowi i akustyce przygotowano widowiskowe eksperymenty. Uczestnicy będą mogli poznać odpowiedzi m.in. na takie pytania, jak:

• Czy można zobaczyć falę dźwiękową?
  • Jak malować dźwiękiem?
  • Po co nam dwoje uszu?
  • Co to jest kopuła szeptów?

„Autostrada dźwięku” to druga po „Zagadkach Optyki” wystawa interaktywna o charakterze edukacyjnym, która prezentowana będzie w ramach „Instytutu Odkrywania Tajemnic”. Uczestnicy będą mogli przekonać się, że fizyka to nie tylko nauka dla ścisłych umysłów, ale wszystko to, co nas otacza. Współorganizatorem wystawy jest Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego UŚ.

info: us.edu.pl