Opublikowano dnia 13.05.2015, 13:35

Akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”

Wpadnijcie 18 maja a Bankową!

18 maja 2015 roku odbędzie się akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”, która propaguje zdrowy styl życia, właściwe odżywanie oraz regularne korzystanie z badań profilaktycznych i rehabilitacji.

Akcja „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!” ma na celu poszerzenie wiedzy o zdrowiu i aktywnym stylu życia członków społeczności Uniwersytetu Śląskiego. Akcji przyświeca idea wyrobienia w studentach i pracownikach UŚ nawyku wykonywania badań lekarskich, komponowania pełnowartościowych posiłków i uprawiania sportu. Istotne jest dbanie o zdrowie każdego dnia, nie tylko od czasu do czasu, ponieważ systematyczny wysiłek fizyczny i zrównoważona dieta przeciwdziałają wielu schorzeniom.

Podczas jednego dnia będzie można wziąć udział w wydarzeniach edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych, a także uzyskać pakiet bezpłatnych porad dietetyka i rehabilitanta. Konsultacje prowadzone będą w poradniach specjalistycznych Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Podczas wizyt zostaną wytyczone indywidualne plany zdrowego działania na najbliższe miesiące.

info: us.edu.pl