Opublikowano dnia 20.07.2011, 14:49

CINiBA przekazana UŚ i UE

Centrum prawie gotowe

7 lipca 2011 r. w gmachu CINiBA został przeprowadzony końcowy odbiór gmachu nowej, wspólnej biblioteki Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego w Katowicach.

Protokół podpisali przedstawiciele obu uczelni oraz generalnego wykonawcy. Skład komisji odbiorowej: przewodniczący – prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor CINiBA, zastępca przewodniczącego – st. kust. dypl. mgr Barbara Zajączkowska, dyrektor Biblioteki Głównej UE, członkowie: mgr Robert Wardyń i mgr Sylwia Kuraj (Dział Modernizacji Infrastruktury UŚ); przedstawiciele inżyniera kontraktu „Inwest Komplex” Sp. z o.o. – mgr inż. Piotr Breguła oraz mgr inż. Marek Waszczewski. Generalnego wykonawcę – Mostostal Warszawa S.A. reprezentował mgr inż. Julian Kiełbasa, dyrektor budowy.

Akt podpisania dokumentu formalnie zakończył etap budowlany projektu CINiBA. Prace nad budową CINiBA trwały od jesieni 2009 r. do końca maja 2011 r.