Opublikowano dnia 04.10.2011, 20:16

XLIV rok akademicki rozpoczęty

Transmisję oglądało ponad 1000 osób

Transmisja na żywo z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 już za nami. Wydarzenie dzięki UŚ TV oglądało ponad 1100 użytkowników - jesteśmy z tego wyniku niezwykle dumni. W trakcie uroczystości nadano tytuł Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego: profesorowi Leonardowi Neugerowi z Uniwersytetu Sztokholmskiego, profesorowi Gerhardowi Bansemu z Karlsruhe Institute of Technology w Niemczech oraz profesorowi Heinrichowi Badurze, prezydentowi Europejskiej Akademii Badań nad Życiem, Integracją i Społeczeństwem Obywatelskim.

Złotą odznaką "Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego" uhonorowano profesora Leonarda Neugera z Uniwersytetu Sztokholmskiego, profesora Wolfganga Noltinga z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie oraz profesora Christiana von Bara z Uniwersytetu w Osnabrück. Wręczona została także nagroda „Pro Scientia et Arte”, którą w tym roku odebrała prof. zw. dr hab. Beata Walczak z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.

Oprawę muzyczną zapewnił Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia". Co ciekawe wsparcia udzielił Studencki Chór Dziecięcy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, który wystąpił w specjalnej aranżacji "Gaudeamus Igitur".

Relację z wydarzenia, a także nagrania z osobami uhonorowanymi odznaczeniami i nagrodami w trakcie inauguracji, będzie można zobaczyć już wkrótce w serwisie UŚ TV.