Opublikowano dnia 26.09.2011, 15:32

Relacja z Ars Independent 2011

Nowy festiwal filmowy

Ars Independent to nowe wydarzenie na mapie festiwali filmowych. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Katowicach w dniach od 14 do 19 czerwca i przyciągnęła wybitnych filmowców. W trakcie Ars Independent zebrana publiczność mogła liczyć na obrazy wprost z najważniejszych europejskich festiwali filmowych, liczne premiery, koncerty i spotkania z twórcami z całego świata. Zyskaliśmy też niepowtarzalną okazję, aby poznać najlepsze filmy, nieobecne w regularnej dystrybucji kinowej. Znakiem rozpoznawczym prezentowanych obrazów była artystyczna niezależność.

Prezentujemy film relacjonujący wydarzenia Ars Independent, o których opowiada Przemysław Sołtysik, dyrektor festiwalu, student Uniwersytetu Śląskiego.