Gala Sportu Akademickiego w Teatrze Śląskim

W czwartek 25 października 2018 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się Gala Sportu Akademickiego, czyli ogólnopolskie podsumowanie sezonu 2017/2018 w rywalizacji sportowej studentów. Organizatorem tegorocznej edycji był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas uroczystości nagrodzonych zostało 26 medalistów, wybitni trenerzy oraz kilkanaście szkół wyższych, które osiągnęły najlepsze wyniki podczas cyklu Akademickich Mistrzostw Polski 2017/2018. Ponadto wybrani oraz uhonorowani zostali: najlepszy zawodnik i najlepszy trener 50-lecia.

Wyróżnienia i nagrody wręczali JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezes AZS prof. dr hab. Alojzy Nowak.

W gali udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, reprezentanci Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Akademickiego Związku Sportowego. Obecni byli również najwybitniejsi sportowcy, którzy podczas 50-letniej historii AZS Uniwersytetu Śląskiego reprezentowali naszą uczelnię na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.