Ekonomia na bank odc.2

BUDŻETOMANIA - TERAZ TY RZĄDZISZ WYDATKAMI A NIE WYDATKI TOBĄ!

Studenckie życie to studnia bez dna - nieskończone potrzeby, a bardzo ograniczone finanse. Jak więc zarządzać budżetem, skoro to taka wyższa matematyka, by zrobić coś z niczego?

„Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły.”  John C. Maxwell

Jak zapewne wiesz, budżet domowy to zestawienie przychodów i rozchodów (głównie wydatków) w ustalonym przedziale czasowym w gospodarstwie domowym. Jest narzędziem efektywnie wspierającym zarządzanie finansami w gospodarstwie domowym. To tyle w teorii…

….a w praktyce, to wszystko sprowadza się do umiejętności zaplanowania wydatków, aby zmieścić się w posiadanych przychodach. Czyli – jak masz wydawać, aby w Twym portfelu nie pojawiła się przysłowiowa dziura budżetowa.