Prolog 3. ŚFN KATOWICE: Noc Biologów 2019

11 stycznia 2019 roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego włączył się już ósmy raz w ogólnopolską akcję Noc Biologów, organizowaną przez wydziały przyrodnicze w całej Polsce. Była ona wyjątkowa, ponieważ rozpoczęła edukacyjny maraton w Katowicach, połączony z 3. Śląskim Festiwalem Nauki KATOWICE.
Pracownicy, doktoranci i studenci WBiOŚ oraz Partnerzy wspierający akcję, przygotowali w tym roku dla zainteresowanych: 13 wykładów, 10 warsztatów, 14 zajęć laboratoryjnych, 15 pokazów i prezentacji, 8 quizów i konkursów oraz 4 wystawy, łącznie ok. 1500 godzin zajęć. Do zaoferowania było łącznie 2680 miejsc, w tym 1320 miejsc na wykładach. Do wykorzystania były także miejsca proponowane na różnych zajęciach, nie wymagające rezerwacji.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Generalny Śląskiego Festiwalu Nauki, prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ.
Współorganizatorem tegorocznej Nocy Biologów był Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym.