Pierwszy akademicki serial science-fiction!
Zapraszamy do oberzenia dwóch pierwszych premierowych odcinków serialu sci-fi Uniwersytetu Śląskiego!
20.04.2020
Zobacz film
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE udowadnia, że nauka jest bliżej!
Korzystając ze wsparcia prelegentów oraz ambasadorów Śląski Festiwal Nauki KATOWICE rozpoczyna cykl spotkań w formie webinarów.
20.04.2020
Moodle – tutorial
Sprawdźcie również instrukcje do „Moodle”!
23.03.2020
Microsoft Teams – tutorial
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez nas instukcji o tym jak korzystać z MS Teams!
23.03.2020
Zobacz film
Komunikat Rektora Uniwersytetu Śląskiego ws. zagrożenia koronawirusem - nagranie z 13.03.2020 r.
Prezentujemy komunikat prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, rektora Uniwersytetu Śląskiego, ws. epidemii koronawirusa, w którym zawarte zostały najważniejsze informacje związane w funkcjonowaniem uczelni w okresie do 25 marca. Polecamy ten materiał szczególnej uwadze wszystkich Państwa.
I Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki – film promocyjny
Zobaczcie przygotowany przez Nas film promocyjny z okazji I Forum Organizatorów Polskich Festiwali Nauki, które miało miejsce podczas tegoroznej edycji ŚFN Katowice!
Zobacz film
Naukowcy z Instytutu Chemii UŚ produkują środek dezynfekujący na potrzeby uczelni
W związku z zagrożeniem koronawirusem, specjaliści z Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowują płyn do dezynfekcji rąk. Jak przekonują naukowcy, wirusobójczy roztwór w warunkach domowych może przygotować każdy z nas!
4. ŚFN KATOWICE — podsumowanie
Zobaczcie podsumowanie 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE!
04.03.2020
Zobacz film
Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi
Sprawdź, jak ochronić się przed koronawirusem. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
04.03.2020
Zobacz film
Tłusty czwartek | A CO WY NA TO?
A Wy ile pączków już zjedliście? Na pewno za mało! Dzisiaj można objadać się do woli.
20.02.2020
SlavDan / Slavision 2020
Potica, chlebiczki czy zupa czosnkowa, to tylko niektóre z potraw, których można było spróbować podczas tej edycji Slavdanu, którego organizatorami było Koło Naukowe Slawistów UŚ Światowid
20.02.2020
Silesia Game Jam
Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego podobnie jak w poprzednich latach wzięli udział w inicjatywie. W tym roku uczestnicy spotkali się w rektoracie uczelni (Katowice, ul. Bankowa 12, aula im. Kazimierza Lepszego, I piętro) podczas Silesia Game Jam.
17.02.2020
Zobacz film
4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE - Gala otwarcia (fragment transmisji)
Zobacz jak wyglądała gala otwarcia 4. Śląskiego Festiwalu Nauki!
05.02.2020