Przystanek Nauka #17 - Europejski Dzień Wynalazcy

Przeczytaj więcej
www.przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/europejski-dzien-wynalazcy

Uniwersytet Śląski siódmy w rankingu Nature Index

Uniwersytet Śląski znalazł się na wysokiej pozycji w rankingu Nature Index. To ogromne wyróżnienie dla całej uczelni, jak również docenienie ciężkiej pracy naukowców.
Sprawdźcie czemu zawdzięczamy taką wysoką lokatę.

Zobacz film
11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości | A CO WY NA TO?
W poniedziałek świętowalismy Narodowy Dzień Niepodległości ???????? Spytaliśmy studentów i mieszkańcow Katowic „a co wy na to?”. Co to znaczy być patriotą, za co kochamy Polskę? Odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale.
Osiemnaste urodziny USiołka
Ostatnio swoje urodziny obchodził osiołek Michał, którego opiekunem od 2009 roku jest Uniwersytet Śląski. Zobaczcie jak wyglądało świętowanie!
Zobacz film
NAUKA JEST BLIŻEJ NA 4. ŚFN KATOWICE!
Zobaczcie przygotowany przez nas oficjalny spot promujący 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE!
12.11.2019
Zobacz film
OKIEM EKSPERTA: Technologia smart dziś i jutro (dr Tomasz Xięski)
Czy smart technologia nas pochłonie? Czy czeka nas przyszłość rodem z filmu "WALL-E"? Z okazji Europejskiego Dnia Wynalazcy, na te i inne pytania odpowiada dr Tomasz Xsięski z Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych.
Zapraszamy na OKIEM EKSPERTA!
09.11.2019
Zaproszenie do udziału w konkursie OFF Science podczas 4. ŚFN Katowice
W poprzedniej edycji konkursu OFF Science nagrodę publiczności festiwalowej zdobyli uczniowie Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.
Dr Tomasz Rożek zaprasza do przesyłania zgłoszeń na 4. ŚFN
Nauka jest dla Ciebie ważna i fascynująca? Zgłoś swoją aktywność na 4. ŚFN KATOWICE. Ambasador ŚFN, dziennikarz naukowy, fizyk, popularyzator nauki Tomasz Rożek zaprasza do udziału w Festiwalu.
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim Dzieci
W tym roku już po raz XI świętowaliśmy inaugurację dla najmłodszych studentów. Uniwersytet Śląski Dzieci działa już od 10 lat, a obchody inauguracji były okazją do wspólnego świętowania. Przybyli studenci wraz z rodzicami byli świadkami wielu pokazów tanecznych, jak również mogli posłuchać Studenckiego Chóru Dziecięcego UŚD „Gioia".
Zaproszenie do udziału w konkursie OFF Science podczas 4. ŚFN Katowice
Tadeusz Sułkowski wraz z grupą znajomych stworzył aplikację do odczytu ludzkich myśli. Podczas zeszłej edycji Festiwalu zgłosił swój pomysł do konkursu OFF Science - Przegląd Garażowych Wynalazków i został jego laureatem!
„Święto Drzewa” w Katowicach
Drzewa są potrzebne! Inauguracja 17. edycji Święta Drzewa na Śląsku odbyła się pod hasłem „Drzewa dla klimatu”
Conference Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning
E-learning staje się coraz popularniejszy. Dlatego już po raz kolejny mogliśmy posłuchać rozważań naukowców na temat nauczania na odległość, jak również wykorzystania mediów do przekazywania wiedzy.
21.10.2019
Zaproszenie do udziału w OFF Science podczas 4. ŚFN Katowice
Trwa nabór do Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science. Być może to właśnie Twój wynalazek podczas 4. ŚFN zostanie uznany za najbardziej niezwykły i najbardziej inspirujący!
21.10.2019